forumks.pl

Kancelarie notarialne Olsztyn

Zgodnie z kryteriami pracy notariusza, Małgorzata Wosik-Paziewska zapewnia możliwość wykonania usług z listy określanej prawem o notariacie i dodatkowymi przepisami, po uzyskaniu odpowiedniej edukacji posiadając wszelkie niezbędne uprawnienia, jakie wymagane są do całościowego pełnienia takiego urzędu. Cel, w jakim klient przybywa do notariusza, zależny jest w dużej mierze od tego, w jakiej czynności bierze, brał czy zamierza brać udział, a efektem pracy kancelarii jest uzyskanie na przykład:

  • aktu notarialnego,
  • aktu poświadczenia dziedziczenia,
  • poświadczeń,
  • oświadczeń,
  • protokołów – przygotowanych przez notariusza,
  • protestu weksla lub czeku,
  • wypisu lub odpisu z dokumentu,
  • projektu określonych aktów czy innych dokumentów.

Ponadto notariusz w świetle prawa może przyjmować na przechowanie papiery wartościowe, istotne dokumenty czy pieniądze. Jedną z podstawowych zasad dotyczących pracy notariusza jest zachowanie należytej staranności w pracy, tak by rezultaty pracy były nienaganne. Ponadto praca kancelarii objęta jest tajemnicą zawodową.

Akty notarialne nieruchomości

Spośród różnorodnych usług wykonywanych przez kancelarie notarialne w Olsztynie, jedną z typowych i wzbudzających największe zainteresowanie są akty notarialne związane z nabywaniem czy też dziedziczeniem nieruchomości. Wśród najczęściej wykonywanych aktów notarialnych na pewno wymienić można umowy związane z własnością mieszkania, jego kupnem i sprzedażą, dziedziczeniem czy podziałem spadku, prawem użytkowania wieczystego lub też spółdzielczym własnościowym prawem do lokalu.


Kancelaria Notarialna Notariusz Małgorzata Wosik-Paziewska
1 Maja 5A lok. 42
10-117 Olsztyn

Zobacz także:

Prawo w firmie

Prawo w firmie

Euro Lex Partners dla Polaków w Wielkiej Brytanii

Euro Lex Partners dla Polaków w Wielkiej Brytanii

Kancelaria Łódź

Kancelaria Łódź

Prawo cywilne - Kancelaria adwokacka w Poznaniu

Prawo cywilne - Kancelaria adwokacka w Poznaniu