forumks.pl

Uzależnienie – telefon

Istnieje jedna zasada, która się sprawdza i o której warto pamiętać – uzależnić można się od wszystkiego. Uzależnienie od telefonu ciężko jest wyłapać, ponieważ dziś każdy z nas posiada telefon, każdy korzysta z niego, czasem dużo. Tylko czy to już uzależnienie? Nie. Uzależnienie występuje wówczas, gdy wraz z nim przychodzi zachwianie emocjonalne, ucieczka od własnych uczuć, gdy telefon daje poczucie bezpieczeństwa, gdy daje nadmierną przyjemność, a czas spędzony przed jego ekranem nie jest liczony. Człowiek uzależniony do telefonu, czy komputera, nie liczy czasu. Nie robi również niczego konstruktywnego na nim.

Objawy uzależnienia od telefonuGłównym objawem jest kompulsywne spoglądanie na telefon, gdy ten milczy. Nawet jeśli taki człowiek ma włączony dźwięk to i tak sprawdza. Często też przegląda internet oraz sprawdza, czy ktoś do niego nie napisał. Boi się, że przez to ominie go coś ważnego, gdy nie będzie na bieżąco. Nie dopuszcza do wyjścia bez telefonu oraz nie wycisza go. Śpi z nim dosłownie, mając go pod poduszką lub przy głowie. Jeśli zauważasz u swojego dziecka takie objawy, pora reagować.

Jak leczyć uzależnienie od telefonu?Uzależnienie od telefonu może być zwyczajnym nawykiem, czasem wystarczy zacząć zwracać uwagę, porozmawiać z osobą, która ma takie objawy. Po uświadomieniu sobie, że ma taki nawyk przestaje, bo nie widzi w nim sensu. Jednak jeśli chodzi o uzależnienie, to taka osoba nie podejdzie obiektywnie do tego czy ma problem czy nie. Będzie zaprzeczać, jednak gdy będziemy chcieli odebrać jej telefon będzie buntować się i to mocno. Tutaj pora pomyśleć o terapii. Taką terapię dla młodzieży uzależnionej od telefonu oferuje klinika OAZA, która pomaga. Tam pracuje się nad tym, by dziecko uświadomiło sobie problem i podjęło z nim walkę.Klinika dla młodzieży Oaza
Ługowiska 1
87-850 Choceń
tel. 725 18 70 70

Zobacz także:

USG - Warszawa

USG - Warszawa

Skleroterapia piankowa - Poznań

Skleroterapia piankowa - Poznań

Porada małżeńska - Warszawa

Porada małżeńska - Warszawa

Bezpieczne łóżko rehabilitacyjne

Bezpieczne łóżko rehabilitacyjne

Kosmetyki FLOSLEK potrzebne Twojej skórze

Kosmetyki FLOSLEK potrzebne Twojej skórze