forumks.pl

Zdrowa dieta to świetne samopoczucie

Chyba niemal każdy z nas słyszał o zasadzie, że jesteśmy tym, co jemy. Obecnie można zaobserwować rosnące zainteresowanie zasadami racjonalne i zdrowego odżywiania. Coraz więcej ludzi chce cieszyć się zdrowiem i energią na co dzień. Okazuje się, że wprowadzenie do jadłospisu paru zmian może istotnie poprawić nasze samopoczucie, a także doprowadzić do zrzucenia zbędnych kilogramów. Trzeba przede wszystkim pić dużo wody, jeść częściej, ale mniej, zamieniać jasne pieczywo, makarony czy ryż na ciemne odpowiedniki, a także urozmaicać jadłospisy warzywami.



Co ze słodyczami?



Nie ma wątpliwości, że każdy, kto chce zadbać o zdrowie i linię musi ograniczyć, a nawet wyeliminować, słodycze. Cukier ma bowiem bardzo negatywny wpływ na nasze zdrowie oraz kondycję organizmu. Może prowadzić do:





  • podwyższenia cholesterolu,




  • zakwaszenia organizmu,




  • rozwoju miażdżycy,




  • problemów z procesem trawiennym.





Cukier często powoduje nagłe spadki energii, dostarczając wyłącznie puste kalorie. Wielu z nas jednak nie jest w stanie całkowicie odmówić sobie słodkości. Każdemu, kto od czasu do czasu lubi skosztować słodkie co nie co, przypadną z pewnością zdrowe, bezcukrowe, czy bezglutenowe, ciasteczka. Warto poszukiwać zdrowych, naturalnych zamienników tradycyjnych słodyczy. Indywidualne oczekiwania spełni bogata oferta Firmy M. W. Tobowscy. W asortymencie nie mogło zabraknąć wysokiej jakości ciasteczek z mąki orzechowej, ciastek z mąki migdałowej, orkiszowej, a także pszennej, oczywiście bez zawartości cukru.



M.W. TOBOWSCY Wojciech Tobowski
Trzemiśnia 75
32-425 Trzemieśnia